M A R G I T - N E G Y E D

Az oldal töltődik.

Töltés elvetése

» #margitnegyedarcai▶︎Vimmer Andi mesélt a Bookta és a Margaux titkairól « - Margit-negyed

    Aktuális
  • Főoldal
  • frontpage» #margitnegyedarcai▶︎Vimmer Andi mesélt a Bookta és a Margaux titkairól «

» #margitnegyedarcai▶︎Vimmer Andi mesélt a Bookta és a Margaux titkairól «

november 30, 2024 Margit-negyed Comments Off

A Margit-negyed szívében két különleges hely várja a látogatókat: a Bookta és a nemrég megnyílt Margaux kávézó. Vimmer Andt kérdeztük arról, hogyan ötvözik az irodalom és a gasztronómia világát. Mindkét hely több, mint simán egy kávézó – a Rózsadomb lábánál igazi kis oázisok várnak, ahol kikapcsolódhatsz, feltöltődhetsz, és megállhatsz egy pillanatra a hétköznapok sodrásában.

Hogyan kerültetek kapcsolatba a vendéglátással, és mi inspirált, hogy kávézót nyissatok?

Több mint 20 éve ismerkedtünk meg Attila édesapja által üzemeltett étteremben, innen mindkettőnk kapcsolata vendéglátással.

Fiatalon ki ne gondolt volna arra, hogy egyszer saját kávézót nyit? Ki ne álmodozott volna arról, hogy egy olyan helyet hozzon létre, ahol barátokkal találkozhat, kikapcsolódhat, élvezheti egymás és mások társaságát, és közben hozzájárulhat egy közösség építéséhez? Mindenki ismeri azt az érzést, amikor barátokat, szülőket vagy kollégákat vár az otthonába. Minden apró részletre figyel, hogy kényelmes és meghitt légkört teremtsen, ügyel arra, hogy a bejgli ne égjen oda, és izgatottan várja a vendégeket.

Bár kezdetben mindketten más pályára készültünk, de mindig is élveztük az emberekkel való találkozást, és szeretünk vendégül látni másokat. Az ezzel járó izgalom, felelősség és elkötelezettség folyamatosan inspirált minket, és segített előre haladni ezen az úton.

Vimmer Andrea&Ratulovszky Attila

Miért épp a Margit-negyedet választottátok helyszínül, ráadásul kétszer is?

A környék kiváló infrastruktúrával rendelkezik, könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, és a fontos közlekedési csomópontok gyorsan elérhetők. Emellett a környezet csendes, barátságos és nyugodt, rengeteg zöld terület és park található a közelben és a Margit híd kivilágított látványa páratlan élményt nyújt és semmihez sem fogható.

Mindkét döntés esetében fontos szempont volt, hogy az elmúlt időszakban a környék jelentős fejlődésen ment keresztül: egyre több új épületet emeltek, felújították a köztereket, parkokat és járdákat, valamint bővült az üzleti és szolgáltatói kínálat. Összességében a Margit negyed Budapest egyik dinamikusan fejlődő és vonzó városrészévé vált. Bízunk benne, hogy mi is hozzájárulhatunk a környék még színesebbé tételéhez.

Mit jelent számodra ez a városrész?

Mindketten a Bookta Kávézón keresztül ismertük meg a környéket, és minden szempontból ez a helyszín jelenti számunkra az origót. Több mint 11 évvel ezelőtt lenyűgözött bennünket, amikor beléptünk egy elhagyott könyvesboltba – a polcok, a falak és a padló mind olyan történeteket meséltek, amelyek már akkor is magukkal ragadtak minket, és azóta ez a gazdag történetfolyam még inkább kibővült. Rengeteg felejthetetlen élményt kaptunk az itt élőktől, dolgozóktól és az arra járóktól. Egy szóval: ez a városrész számunkra a barátságot jelenti az átélt élmények tükrében.

Mi az a személyes élményed/emléked, ami meghatározta, hogy milyen helyet szeretnél létrehozni?

Már a kezdetektől fogva mindkettőnknek voltak elképzelései – néha egybevágtak, máskor eltértek egymástól –, de a Bookta rengeteg dologban iránymutatást adott nekünk, formált minket… sok mindenre megtanított. A környezet hatalmas energiával hatott ránk. Számos pozitív és negatív visszajelzést kaptunk az itt élőktől. Ez a közvetlen kapcsolat, valamint az élmény, hogy részesei lehettünk a városrészben átélt kellemes pillanataiknak, mind hozzájárult ahhoz, hogy fejlődjünk és formálódjunk. Életre szóló találkozásoknak, búcsúknak és mindemellett elképesztő történeteknek voltunk részesei. Néhányat hadd említsünk a teljesség igénye nélkül:

Az az 50 éves osztálytalálkozó, amelynek résztvevői 55. évfordulóra is visszatértek hozzánk. A kedvenc jogázó nénink, aki időről időre meglátogat minket. Azok a találkozások, amelyek házassághoz vezetettek, és amelyek nem ritkán nálunk ünnepeltek. Az évek során meglovasított könyvek, melyek helyére sokak jóvoltából, meglepetésszerűen mindig új példányok érkeztek. A kölcsönkért darabok, amelyek pár hónap múlva hálás visszajelzésekkel tértek vissza hozzánk. Az a hóbortos pillanatban elrabolt terasz asztalunk, amely az éj leple alatt visszatalált hozzánk. A Gül Baba Türbéjének gyönyörű napfelkeltéjéhez kóborolt székünk, amit egy figyelmes járókelő fedezett fel nekünk. A napokig nálunk maradt csomagok, szemüvegek és hotelkulcsok, amelyek mindig visszataláltak gazdáikhoz. A versek, dalok és rajzok, amelyek nálunk születtek, és a köszönő levelek, amelyekben inspirációs helyszínként említettek minket. Az itallapunk üzenő részében hagyott rajzok és gondolatok, amiket mindig ámulattal olvasunk. Az élet a legnagyobb tanítómester, és hálásak vagyunk érte, hogy mindezt egy széles vásznon figyelhetjük, tanulhatunk belőle és lehetőséget adtok rá, hogy folytathassuk.

Milyen koncepció áll a Bookta és a Margaux mögött? Hogyan különböznek egymástól, és mi az, ami összeköti őket?

A Bookta koncepciója már a hely történetéből fakadóan is benne rejlett. A régi Balassi könyvesbolt egykori helyszíne egy hagyaték önmagában. A múlt egy részét átmentettük a jelenbe. Az irodalomhoz, a könyvekhez és a művészetekhez való kapcsolat szoros összhangban állt magával a helyszínnel. Mi már félkész állapotban kaptuk, csupán életre kellett keltenünk, és reméljük, hogy sikerült is megvalósítanunk. A Margaux-ban is hasonló értékeket szeretnénk képviselni, és a nagyobb befogadóképességnek köszönhetően szélesebb közönséghez eljuttatni.

Ugye nem meglepő, ha megemlítjük, hogy egykoron a Margaux is egy könyvesbolt volt? – nevet.

A közeljövőben egy kedves író hölgy, aki a Margauxba tartja könyvbemutatóját, szalonnak nevezte a helyet. Szeretnénk méltóvá válni ehhez a jelzőhöz, és a Margit negyed társasági életének fontos helyszínévé válni.

A Bookta korábban már ismert volt, míg a Margaux most nyitott. Mit tanultatok az előző tapasztalatokból, amit a Margaux-nál is szeretnétek alkalmazni?

Sok kihíváson mentünk át eddig, és valószínűleg még fogunk is, de nem szeretnénk ezzel untatni Titeket. (nevet) Úgy gondoljuk, hogy az igazi erő az emberi kapcsolatokban rejlik, hiszen azokban a pillanatokban, amikor figyelmet és támogatást adunk egymásnak, segítünk egymásnak fejlődni és túllépni a nehézségeken. Úgy gondoljuk, hogy csak nyitottnak kell lenni egymás iránt, és az élet megtalálja a maga útját.

Milyen élményt szeretnének nyújtani a vendégeknek, amikor belépnek a kávézóitokba?

Mi abban hiszünk, hogy a kávézó több mint egy egyszerű hely, ahol kávét lehet inni – egy valódi találkozóhely, ahol az emberek nemcsak az italokat, hanem egymást társaságát is élvezhetik. Egy városi menedék, ahol minden egyes beszélgetés, egy-egy apró pillanat vagy mosoly segít elfeledtetni a külvilág zaját, és lehetőséget ad arra, hogy kapcsolódjunk és kikapcsolódjunk. Az egymás iránti nyitottság és a kedvesség mind hozzájárulnak ahhoz a különleges élményhez, amely emlékeztethet minket arra, hogy a legfontosabb dolgok nem a rohanásban, hanem a pillanatokban rejlenek. Örülnénk, hogyha az emberek a kávézókba belépve, nem csupán egy kávét kapnának – hanem egy élményt, inspirációt vagy éppen egy új kapcsolatot. Egyszóval egy helyet, ahol mindenki otthon érezhetik magát.

Hogyan illeszkednek ezek a helyek a Margit-negyed közösségi életébe?

A város szívében egy jó kávézó igazi közösségi tér egyben, ahol emberek találkoznak és kapcsolatokat gondoznak és építenek. Mindemellett céljaink között szerepel, hogy a művészek és alkotásaik közelebb kerüljenek a látogatókhoz, és egyfajta híd jöjjön létre köztük. Ezek a helyszínek hátteret biztosítanak arra, hogy az emberek új élményekkel gazdagodjanak, és egy-egy látogatás során akár új barátságok is születhessenek. Összességében egy dinamikus, pezsgő közösségi teret szeretnénk kialakítani a helyszíneken, amely gazdagítja az oda látogatók életét.

Milyen terveitek vannak a közeljövőben? Terveztek eseményeket, együttműködéseket vagy különleges programokat a kávézóitokban?

A közeljövőben elsősorban irodalmi programok és kiállítások várják az érdeklődőket mindkét helyszínen. Számtalan tervük van még és reméljük, sikerül is megvalósítanunk. Ugyanakkor nyitottak vagyunk minden új kezdeményezésre, és bízunk benne, hogy egyre több lelkes társat találunk majd az útra.

Hogyan látod a Margit-negyed fejlődését, és milyen szerepet szeretnének játszani ebben a közösségépítő folyamatban?

Úgy tudjuk, hogy egyre több izgalmas és különleges hellyel gazdagodik a Margit negyed. Olyan kis kultúrpontok vannak születőben, ahol eszmecserék zajlanak, irodalmi művek és művészeti alkotások születnek, és ahol a kultúra és társadalmi interakciók találkoznak. Reméljük, hogy mi is egy olyan teret tudunk biztosítani, ahol az ötletek szabadon szárnyalhatnak, kibontakozhatnak, és az emberek együtt, egymást inspirálva alkothatnak valami igazán értékeset.

Vannak-e olyan különleges szolgáltatások vagy kezdeményezések, amelyekkel a helyek még inkább a közösségi élet központjává válhatnak?

A Margaux kialakításánál különösen fontosnak tartottuk, hogy egy olyan helyszínt hozzunk létre, amely tökéletes választás lehet családi összejövetelek, illetve privát és céges rendezvények számára is. A könnyű megközelíthetőség, a kényelmi megoldások és a barátságos, hangulatos környezet mind segítenek abban, hogy minden típusú esemény gördülékenyen és örömteli légkörben valósulhasson meg. Legyen szó egy meghitt családi ünnepről vagy egy elegáns céges rendezvényről, a tér minden igényt kielégít, biztosítva a kényelmes és stílusos rendezvények lebonyolításának lehetőségét.

Mit szeretnél, hogy a vendégek évek múlva hogyan emlékezzenek a Booktáról vagy a Margaux-ról?

Olyan kávézókká szeretnénk válni, amire úgy emlékeznek, mint egy második otthonra, egy inspiráló helyre, ahol értékes és izgalmas pillanatokat éltek át. Örülnénk, ha mindenki megtalálná nálunk a saját kis szegletét, ahol feltöltődhet, kikapcsolódhat, és új élményekkel gazdagodhat.

Milyen tanácsot adnál annak, aki hasonló álmot dédelget, hogy kávézót nyisson?

Semmi másra nincs szüksége csak határtalan kitartásra, végtelen figyelemre és mindenekelőtt türelemre.

Facebook: https://www.facebook.com/booktakavezo
Insta https://www.instagram.com/booktakavezo/
Facebook: https://www.facebook.com/margauxkavezo
Insta: https://www.instagram.com/margauxkavezo/