M A R G I T - N E G Y E D

Az oldal töltődik.

Töltés elvetése

Üres kirakatok helyett

november 28, 2020 Margit-negyed Comments Off

II. kerületben tanító művésztanárok képei láthatóak a Margit körút üresen álló kirakataiban december elejétől. Szeptemberben még a Marczibányi Téri Művelődési központban nyílt kiállítás a II. kerületben tanító művésztanárok – Gyurkó Imre, Kovács Krisztina, Megyeri Éva, Ráczné Enzsöl Katalin, Sárady Gyula – munkáiból. Már akkor sejthető volt, hogy jöhetnek olyan idők, amikor nem járhatunk kiállításra, ezért Őrsi Gergely polgármester felvetette, hogy a műveket érdemes lenne megmutatni a Margit körúton sétálóknak is az üresen álló üzlethelyiségek kirakataiban. Most ezeket az alkotásokat állították ki. – Célunk ezzel az aprónak tűnő lépéssel az, hogy kulturális értéket osszunk meg a környéken sétálókkal úgy, hogy közben vonzóvá tegyük az egykor élettel teli Margit körutat. Ugyanígy a Margit-negyed koncepciója is arra irányul, hogy a bel-budai városrészt megtöltsük a helyi közösségeket szolgáló, társadalmi célú kezdeményezésekkel – emelte ki.